top of page

İNSANLAR İKİYE AYRILIR


Tunç Şahin’in yazıp yönettiği Türk yapımı bir filmle karşınızdayım. Daha önce de yaptığım gibi yine bize ilham veren mevcut düzeni eleştiren ya da göremediğimiz nice güzel olayları durumları görmemizi sağlayan güzel bir film “İnsanlar İkiye Ayrılır”. İlk gösterim tarihi 7 Ekim 2020 olan bu yapım 57. Antalya Altın Portakal Film Festivalin’den En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Senaryo ödülleriyle dönmüştür. Bu gerilim-dram filminin oyuncu kadrosunda ise gerçekten yetenekli oyuncular var; Burcu Biricik, Pınar Deniz, Aras Aydın, Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden, Gökay Müftüoğlu, Sabahattin Yakut.


O3 Medyanın üstlendiği şu an Blu Tv’de izleyicilerle buluşan bu filmin içeriğini biraz konuşalım. Mevcut banka kredi düzenleri bizi zorluyorken üstüne bir de danışman adı altında resmen tefecilik yapan şirketlerin olduğunu düşünün. Bankaya ödeme yapamadınız ve hacze düşmeden evvel aranıp biz size yardımcı oluruz diyen bir sesle karşılaşıyorsunuz. Diyelim ki 50.000 tl çektiniz, 100.000 tl geri ödeyeceksiniz fakat ödeyemediniz, biz sizin yerinize öderiz siz bize aylık 3500 tl 48 ay taksitle geri ödersiniz diyen aracı şirketler. Bu aracı şirketlerin elemanlarına öğrettiği ikna teknikleri, ikna olmalarını sağlayacak uygun ortamlar vs. Düşene de bir tekme biz vuralım diyen o koca kapital bankalar. Peki siz yolunacak kaz olmaya devam mı edeceksiniz yoksa bir yolunu bulup, güzel tüylerinizle hayatınıza devam mı edeceksiniz? Bir başka seçenekte var ; yolunan kazları yolanların ellerinden tüyleri almak. Oyun oynayanlara oyun oynamak eğlenceli olmaz mı?

Yanlışa yanlışla karşılık vermek bazen en mantıklı yol olabiliyor, aksi taktirde yanlış tüm doğruları götürmek için bir canavar misali saldırıyor. Hayatı ve insanları doğru çözümlemeli ve doğru hamleleri yapmalıyız. Ben filmden oldukça keyif aldım, ayrıca ders aldım. Bir yerlere imza atarken birkaç kez düşünün, ayrıca ortamın havasına dikkat edin derim 😊 Keyifli Seyirler.


SUKHA

Comments


bottom of page